Zaposleni u LJE Berane i Rožaje pristupili Sindikatu medija

zaposleni-u-lje-berane-i-rozaje-pristupili-sindikatu-medija

Povodom učlanjenja sindikalnih organizacija lokalnih javnih emitera Berane i Rožaje, Sindikat medija Crne Gore izdao je saopštenje za javnost. Saopštenje prenosimo u cjelosti:

Učlanjenjem kolega i koleginica iz Rožaja i Berana, Sindikat medija Crne Gore sada ima oko 600 članova, odnosno okuplja polovinu zaposlenih u medijskom sektoru. Podsjećamo da se SMCG nedavno pridružilo i oko 270 članova, zaposlenih u Radio televiziji Crne Gore.

Izuzetno nam je drago što su kolege i koleginice iz lokalnih javnih emitera u Sindikatu medija Crne Gore i Uniji slobodnih sindikata Crne Gore prepoznali organizacije koje im mogu pomoći u njihovom radu i nadamo se da ćemo opravdati njihovo povjerenje.

Jasno je da samo zajedno i solidarno možemo mjenjati uslove rada nabolje i sa 11 sindikalnih organizacija, koliko sada okuplja Sindikat medija, na dobro smo putu da u tome i uspijemo.

Glavni odbor SMCG