Camović će učestvovati na konferenciji u Gdanjsku

medjunarodna-medijska-zajednica-ukazuje-na-znacaj-slobodnih-medija-u-evropi

Preko 150 novinara, predstavnika medijskih organizacija, savjeta za samoregulaciju, kao i akademika, političara i boraca za ljudska prava učestvovaće na dvodnevnoj konferenciji „Oslobodite evropske medije“, koja će se održati 15. i 16. februara u Gdanjsku, Poljska. Konferenciji će, pored ostalih, prisustvovati i predsjednica Sindikata medija Crne Gore, Marijana Camović.

Na konferenciji će govoriti bivši predsjednik Poljske Leh Valensa, predstavnik OEBS-a za slobodu medija, Harlem Dezir i novinar Matthew Cauana Galizia, dobitnik Pulicerove nagrade.

Konferenciju organizuje Evropska federacija novinara (EFJ), u saradnji sa Savjetom Evrope, Nordijskim novinarskim centrom, Evropskim centrom za štampu i medijske slobode i Međunarodnim pres centrom, uz podršku Poljskog udruženja novinara, lokalnih vlasti i Evropske federacije sindikata (ETUI). Cilj konferencije jeste isticanje značaja necenzurisanih, pluralističkih medija, koji su ključni element liberalne demokratije.