Reagovanje povodom privođenja Darka Ivanovića

sindikat-medija-osudio-napad-na-novinara-otasevica

Sindikat medija najoštrije osuđuje svako nasilje nad novinarima, posebno nasilje državnog represivnog aparata nad poslenicima javne riječi.

Zato, zahtjevamo od Ministarstva unutrašnjih poslova da utvrdi da li je u slučaju hapšenja novinara Darka Ivanovića, člana Glavnog odbora Sindikata medija, policija prekoračila svoja ovlašćenja i da adekvatno reaguje.

Brutalan način na koji je priveden Ivanović, dok je bio na svom radnom zadatku, neće doprinijeti osjećaju sigurnosti novinara u Crnoj Gori, a posebno imajući u vidu atmosferu nekažnjivosti napada na medijske radnike, a kojoj je doprinijela upravo policija jer nije rasvijetlila ni jedan od tih slučajeva.

Crnogorska javnost do danas nije vidjela ni jednog napadača na novinare s lisicama na rukama ali zato jeste imala priliku da gleda prizor kako petorica policajaca privode vezanog Ivanovića, kao da se radi o najvećoj prijetnji sistemu.

Glavni odbor Sindikata medija