Saopštenja

Reagovanje povodom privođenja Darka Ivanovića

Sindikat medija najoštrije osuđuje svako nasilje nad novinarima, posebno nasilje državnog represivnog aparata nad poslenicima javne riječi.

Zato, zahtjevamo od Ministarstva unutrašnjih poslova da utvrdi da li je u slučaju hapšenja novinara Darka Ivanovića, člana Glavnog odbora Sindikata medija, policija prekoračila svoja ovlašćenja i da adekvatno reaguje.

Brutalan način na koji je priveden Ivanović, dok je bio na svom radnom zadatku, neće doprinijeti osjećaju sigurnosti novinara u Crnoj Gori, a posebno imajući u vidu atmosferu nekažnjivosti napada na medijske radnike, a kojoj je doprinijela upravo policija jer nije rasvijetlila ni jedan od tih slučajeva.

Crnogorska javnost do danas nije vidjela ni jednog napadača na novinare s lisicama na rukama ali zato jeste imala priliku da gleda prizor kako petorica policajaca privode vezanog Ivanovića, kao da se radi o najvećoj prijetnji sistemu.

Glavni odbor Sindikata medija

Možda vam se dopadne