Značaj umrežavanja i edukacije o radnim pravima

Predstavnice Sindikata medija Crne Gore, koordinatorka Sekcije mladih Ivana Vlaović i novinarka Danijela Lasica, održele su predavanje studentima Fakulteta političkih nauka u Podgorica.

Vlaović i Lasica su govorile o značaju sindikalnog udruživanja i edukaciji zaposlenih u medijima o radnim pravima, ali i o novinarstvu u Crnoj Gori i najvećim problemima sa kojima se zaposleni susreću.

Lasica je govorila i o izvještavanju sa rizičnih događaja i načinima na koji se novinari mogu zaštititi, dok je Vlaović naglasila značaj formiranja Sekcije mladih u okviru SMCG, čiji su članovi i studenti Fakulteta političkih nauka.

Predavanje se tradicionalno organizuje za studente novinarstva i medijskih studija, sa ciljem njihove bolje pripreme za uslove rada u medijima i ukazivanja na značaj umrežavanja mladih i njihove edukacije o radnim pravima.

SMCG već duži niz godina ima intenzivnu saradnju sa Fakultetom političkih nauka, koja proizilazi iz Memoranduma o saradnji.