Društvene mreže: Izazov i šansa za novinarstvo

Gošća desete epizode podcasta “Dvije sindikalne” je članica Sekcije mladih i frilensera Sindikata medija Crne Gore, Nikolina Pavićević, koja je osnivačica instagram profila Kritički. Sa njom smo razgovarali o novim medijima.

Pavićević je naglasila da treba prihvatiti prednosti novih medija, koji mogu biti odličan alat za pokretanje značajnih društvenih tema. Kako je kazala, novinarstvo može da koristi benefite novih medija, kako bi došlo do nove publike.

Razgovarali smo i o izazovima novih medija, poput dezinfomacija i govora mržnje, ali i održivosti digitalnih platformi.

Svoje viđenje odnosa novih medija i novinarstva, sa nama je podijelila i novinarka “Vijesti”, Marija Vasić.

Cijelu epizodu možete pogledati na sljedećem linku:

Podcast je dio projekta „Sindikat za fer oporavak – Jačanje uloge sindikata u ublažavanju uticaja COVID-19 krize “, koji podržava Evropska federacija novinara (EFJ) uz podršku Evropske komisije (EK).