Vrhovni državni tužilac razgovarao sa predstavnicima Sindikata medija

Foto: Vrhovno državno tužilaštvo

Državno tužilaštvo će u narednom periodu, u okviru svojih nadležnosti, intenzivirati rad u predmetima formiranim povodom napada na novinare i imovinu medija.

To je poručeno sa sastanka, vrhovnog državnog tužioca Milorada Markovića sa predsjednikom i potpredsjednicom Sindikata Medija Radomirom Kračkovićem i Marijanom Camović Veličković.

Na sastanku, koji je organizovan u Vrhovnom državnom tužilaštvu, dogovoreno je da će Državno tužilaštvo imenovati kontakt osobu za komunikaciju sa Sindikatom medija u cilju pružanja potrebnih informacija o predmetima koji se odnose na napade na novinare.

Vrhovni državni tužilac istovremeno je upoznao sagovornike da su od svih državnih tužilaca zatraženi izvještaji o postupanju u predmetima koji su formirani povodom napada na novinare i imovinu medija, kao i informacije o primjeni preporuka Komisije za praćenje postupanja nadležnih organa u istragama slučajeva prijetnji i nasilja nad novinarima, ubistava novinara i napada na imovinu medija.

Sagovornici su se saglasili da će obostrano dati puni doprinos za unapređenje saradnje u narednom periodu.