Analiza položaja lokalnih javnih emitera i prava novinara

analiza-polozaja-lokalnih-javnih-emitera-i-prava-novinara

Sindikat medija Crne Gore objavio je u decembru 2017. godine „Analizu položaja lokalnih javnih emitera i prava novinara u medijskim zakonima Crne Gore“.

Analizu su, za potrebe Sindikata medija Crne Gore, uradili prof. Dr Sandra Bašić Hrvatin i Goran Đurović, a povod za njenu izradu je višegodišnji težak položaj zaposlenih u brojnim lokalnim javnim emiterima u Crnoj Gori, kojima konstantno kasne plate i doprinosi zbog čega su zaposleni u RTV Pljevlja već duže od mjesec u štrajku.

Analiza je urađena u okviru projekta Regionalna platforma Zapadnog Balkana za zastupanje slobode medija i bezbjednosti novinara, koji sprovode Sindikat medija Crne Gore i nacionalna udruženja novinara u Bosni i Hercegovini, Kosovu, Hrvatskoj, Makedoniji i Srbiji.

Analiza se može preuzeti na crnogorskom i engleskom jeziku.