Umrežavanje mladih za bolje uslove rada

Sekcija mladih i frilensera formirana je u okviru Sindikata medija Crne Gore. Sekciju čine mladi novinari i novinarke zaposleni u medijima, frilenseri i studenti zainteresovani za novinarstvo.

Ivana Vlaović, koordinatorka Sekcije

Na konstitutivnoj sjednici odlučeno je da koordinatorka Sekcije u naredne dvije godine bude mlada novinarka Ivana Vlaović.

Sekcija će ubuduće raditi na unapređenju položaja mladih u novinarstvu u Crnoj Gori, kroz jačanje edukacije o radnim pravima, povećanje svijesti o značaju sindikalnog organizovanja, ali i na aktivnostima čiji će cilj biti veći aktivizam mladih u društvu.

Sa sjednice Sekcije

Članovi i članice Sekcije su se saglasili da će u narednom periodu sprovesti brojne aktivnosti poput obuka, seminara, kampanja, uspostaviti saradnju sa sličnim organizacijama u zemlji i inostranstvu i raditi na popularizaciji sindikata među mladima.

Sidnikat medija Crne Gore će aktivno podržati rad Sekcije.