U RTV Budva usvojen Kolektivni ugovor

u-rtv-budva-usvojen-kolektivni-ugovor

Zaposleni u Radio-televiziji Budva početkom juna dobili su Kolektivni ugovor, dokument kojim su definisana prava i obaveze zaposlenih i poslodavaca. To je ujedno i prvi kolektivni ugovor u Crnoj Gori koji je usvojen u djelatnosti medija.

Kolektivni ugovor RTV Budva usvojen je na 53 sjednici Savjeta te medijske kuće, nakon više od četiri godine pregovaranja.

Ugovor su potpisale predstavnice dvije sindikalne organizacije pri Sindikatu medija i Sindikatu novinarske, grafičke i izdavačke djelatnosti, Anastasija Kovačević i Jadranka Nikić, dok su u ime poslodavca ugovor potpisali predsjednica Savjeta Dragana Tomović i v.d. izvršnog direktora Rade Tabaš.

Jedna sindikalna organizacija u okviru RTV Budva je članica Sindikata medija Crne Gore, čija je predsjednica, Anastasija Kovačević, ujedno i  potpredsjednica SMCG.