AktivnostiKampanje

SMCG ponovo dio akcije “Pet minuta gromoglasne tišine”

smcg-ponovo-dio-akcije-“pet-minuta-gromoglasne-tisine”

Sindikat medija Crne Gore po sedmi put učestvuje u regionalnoj akciji Pet minuta gromoglasne tišine koja se organizuje povodom 3. maja Svjetskog dana slobode medija.

Pozivamo sve naše članove i članice, kao i sve ostale kolege, da se uključe u akciju koja je planirana za 3. maj, od 11:55 do 12:00 časova, a pravila za njeno sprovođenje su u nastavku.

ŠTAMPA

U 11,55 časova počnite akciju na radnim mjestima i prekinite svaki rad i komunikaciju do 12 sati. Tokom protesta član/članica Sindikata medija neka glasno pročita proglas povodom 3. maja, Svjetskog dana slobode medija.

RADIO

Kolege/koleginice u radijskim redakcijama molimo da u eter pročitaju prilagođeni tekst i do 12,00 sati prekinu program, ili emituju laganu instrumentalnu muziku.

TELEVIZIJA

Kolege/koleginice u televizijskim kućama molimo da sa ekrana pročitaju prilagođeni tekst i po mogućnosti prekinu program do 12,00 časova. Gdje god je moguće, slika na ekranu neka budeprilagođeni tekst Sindikata medija.

PORTALI/AGENCIJE

Kolege/koleginice u portalima i agencijama molimo da u 11,55 časova objave proglas Sindikata medija i da, ukoliko je moguće, do 12,00 časova ne postavljaju ostale vijesti ili komentare.

NA TERENU

Sve kolege/koleginice koji se 3. maja u 11,55 časova zateknu na radnim zadacima (posebno na sjednicama državnih i organa lokalne uprave, stranačkih i sličnih skupova) molimo neka ustanu i tako se uključe u akciju Sindikata medija, a po dogovoru mogu i napustiti prostoriju na pet minuta.

*****

Sa Pet minuta gromoglasne tišine trebamo jasno da iskažemo svoju sindikalnu i profesionalnu solidarnost i odlučnost u namjeri da zaštitimo prava koja nam pripadaju.

Zahvaljujemo na odzivu i iskazanoj solidarnosti!

Glavni odbor Sindikata medija Crne Gore