Camović reizabrana u UO Evropske federacije novinara

camovic-reizabrana-u-uo-evropske-federacije-novinara

Predsjednica Sindikata medija Crne Gore (SMCG), Marijana Camović izabrana je ponovo za članicu Upravnog odbora Evropske federacije novinara (EFJ), na Skupštini te medijske organizacije koja se održala 9. i 10. maja u Talinu, u Estoniji.

Camovićevoj je to drugi mandat u Upravnom odboru najveće novinarske asocijacije u Evropi, a između više od 20 kandidata bila je druga po broju glasova.

Evropska federacija novinara okuplja 71 udruženje novinara iz 43 evropske države, koji predstavljaju ukupno 320 hiljada novinara. Camović će u Upravnom odboru imati obavezu da nastavi s jačanjem uticaja novinarskih organizacija iz država Zapadnog Balkana, a njen mandat će trajati tri godine.

Na Skupštini je odlučeno i da u narednom period EFJ vodi njen dosadašnji predsjednik, Mogens Bličer Bjeregard.