Raspodjela prsluka za medijske radnike od ponedjeljka

raspodjela-prsluka-za-medijske-radnike-od-ponedjeljka

Ministarstvo unutrašnjih poslova prihvatilo je preporuku Savjeta za građansku kontrolu rada policije da se medijskim radnicima obezbijede fluorescentni prsluci sa oznakom “press”, koje bi nosili prilikom izvještavanja s javnih okupljanja.

Takva preporuka uslijedila je nakon sastanka Savjeta za građansku kontrolu rada policije sa predstavnicima Sindikata medija Crne Gore, Društva profesionalnih novinara Crne Gore i Centra za građansko obrazovanje, na kojem je prepoznata potreba da se ovakva praksa ponovo uvede.

Raspodjela 300 prsluka vršiće se preko Sindikata medija Crne Gore i djelimično Društva profesionalnih novinara Crne Gore.

Preuzimanje prsluka biće organizovano preko sindikalnih organizacija, a medije koji ih nemaju molimo da nas kontaktiraju putem mejla.

Raspodjela će se vršiti od ponedjeljka, 20.07.2020. godine u prostorijama Sindikata medija u Njegoševoj ulici br 7/2, radnim danima od 8 do 16 časova.