Mladi novinari nezainteresovani da volontiraju

mladi-novinari-nezainteresovani-da-volontiraju

Nezainteresovanost mladih novinara i studenata novinarstva, kao i finansijska neodrživost portala, najveći su problemi sa kojima se suočavaju u nevladinoj organizaciji Mladiinfo Montenegro, poručeno je na sastanku s predstavnicima Sindikata medija Crne Gore (SMCG).

Predstavnici NVO Mladiinfo Montenegro, koja pod svojim okriljem ima i dva portala – Mladi Nikšić i Mladi Berane, posjetili su Sindikat medija, predstavili rad svoje organizacije i upoznali se sa aktivnostima SMCG.

U ime ove NVO sastanku su prisustvovale Milica Žugić i Jelena Maraš, koje su objasnile da NVO Mladiinfo Montenegro ima tri programa: informisanje i mediji, edukacija i povećanje zapošljivosti mladih, kao i omladinska politika, volonterizam i aktivno učešće mladih.

Kako bi što više mladih ljudi bilo informisano o tome koje im prilike stoje na raspolaganju pokrenuli su sajt www.mladiinfo.me, na kojem se svakodnevno objavljuju konkursi za stipendije, prakse, pozivi za obuke i slično. Osim tog, postoje i dva lokalna info portala www.mladiniksica.me i www.mladiberana.me, „koja su mjesto na kojem se mladi ljudi iz te dvije opštine mogu informisati o novostima koje su isključivo vezane za Nikšić, odnosno Berane“.

Prema riječima predsjednice NVO Mladiinfo, Milice Žugić, posla ima mnogo, a radnika malo.

„Održivost je teško uspostaviti, ali pokušavamo preko programa stručnog osposobljavanja i javnih radova“, otkrila je Žugić dodajući da nekad ni kvalitet ljudi koji se prijave nije dovoljno dobar, pa im veći dio programa prođe u obučavanju kadrova.

Sastanku su u ime Sindikata medija prisustvovali potpredsjednik Radomir Kračković, članica Glavnog odbora Kristina Ćetković i asistentkinja na projektima Bojana Laković Konatar.

Sastanak je dio projekta „Digital Media Organising Campaign“, koji se sprovodi uz podršku Međunarodne federacije novinara (IFJ), a čiji je cilj jačanje digitalnih medija u Crnoj Gori i njihovo sindikalno organizovanje.