Medijskim radnicima ponovo obezbijeđeni fluorescentni prsluci

medijskim-radnicima-ponovo-obezbijedjeni-fluorescentni-prsluci

Ministarstvo unutrašnjih poslova prihvatilo je preporuku Savjeta za građansku kontrolu rada policije da se medijskim radnicima, prilikom izvještavanja s javnih okupljanja, obezbijede fluorescentni prsluci sa oznakom “press”, saopšteno je iz Savjeta.

Takva preporuka uslijedila je nakon sastanka Savjeta za građansku kontrolu rada policije s predstavnicima Sindikata medija Crne Gore, Društva profesionalnih novinara Crne Gore i Centra za građansko obrazovanje, na kojem je prepoznata potreba da se ovakva praksa ponovo uvede.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore je i 2015. godine uvažilo preporuku Savjeta i izvršilo je distribuciju ovih prsluka.

“Preporuka građanskog nadzora policije je bez odlaganja uvažena, sproveden je postupak nabavke i u toku je njihova distribucija u komunikaciji s Društvom profesionalnih novinara Crne Gore, Sindikatom medija Crne Gore i Savjetom za građansku kontrolu rada policije”, piše u saopštenju.