Dogovorene aktivnosti Sekcije mladih i frilensera

Prvi sastanak Sekcije mladih i frilensera Sindikat medija Crne Gore (SMCG), koja je formirana u decembru, organizovan je u Podgorici.

Potpredsjedica Sindikata medija Crne Gore, Jadranka Drobnjak, naglasila je značaj uključivanja mladih u sindikate i njihove adekvatne edukacije o radnim pravima.

Mladi novinari i novinarke razgovarali su o položaju zaposlenih u medijima, naročito mladih, a svoje iskustvo prenijela im je dugogodišnja urednica i novinarka TV Vijesti, Danijela Lasica.

Koordinatorka Sekcije, Ivana Vlaović predložila je plan aktivnosti za naredni period, sa naglaskom na povećanje vidljivosti same Sekcije i njeno predstavljanje mladim kolegama i koleginicama. Članovi i članice su se saglasili u vezi planiranih aktivnosti i pokazali spremnost da aktivnije doprinesu da se one realizuju.