Ambasada SAD podržala Sindikat medija

ambasada-sad-podrzala-sindikat-medija

Projekat Sindikata medija “Learn Your Rights to Defend Media Freedom”, koji ima za cilj unapređenje funkcionisanja Sindikata, dobio je podršku Ambasade Sjedninjenih Američkih Država u Crnoj Gori i sprovodiće se narednih šest mjeseci. Partner u projektu je Institut za medije Crne Gore.

Projekat je osmišljen s namjerom da ohrabri zajedničku akciju zaposlenih u medijima kroz članstvo u Sindikatu medija, kako bi se poboljšao njihov status i pomogao razvoj nepristrasnih i nezavisnih medija.

Osim organizacije tri edukativna seminara, projekat predviđa i set drugih aktivnosti koje bi trebalo da dovedu do povećanja vidljivosti Sindikata medija u javnosti. One uključuju promotivne aktivnosti na društvenim mrežama, proizvodnju i distribuciju promotivnih lifleta, postavljanje banera i logoa sa znakom Sindikata na stranicama onlajn i štampanih medija, kao i proizvodnju i emitovanje džinglova za radio i televizijske stanice.