Mediji da ne budu laka meta

mediji-da-ne-budu-laka-meta

Sindikat medija Crne Gore najoštije osuđuje kamenovanje vozila Javnog servisa Radio i Televizije Crne Gore koje se desilo sinoć u centru Podgorice i tražimo od nadležnih da se taj slučaj ispita. Za vandalsko ponašanje i uništavanje imovine medija nema opravdanja i zato apelujemo na smirivanje tenzija i razumno ponašanje.

Mediji i medijski radnici u Crnoj Gori su i inače laka meta i takva praksa mora da prestane. To što se neko ne slaže sa uređivačkom politikom određenog medija mu ne daje za pravo da kamenjem i silom mijenja tu uređivačku politiku.

Sindikat medija apeluje na sve koji su ovih dana učesnici javnih okupljanja bilo koje vrste da se uzdrže od nasilja i necivilizovanog ponašanja i medijima i novinarskim ekipama dozvole da u miru i neometano rade svoj posao.

GO SMCG