Press

Sindikat medija: Neslaganje sa izvještavanjem ili uređivačkom politikom ne može biti alibi za ovakve i slične napade

“Vrijeđanje i maltretiranje novinara/ki s ciljem da se spriječi izvještavanje je neprihvatljivo i ovo je samo još jedan u nizu ovakvih slučajeva u posljednje vrijeme u Crnoj Gori. Na meti su novinari/ke i medijski radnici/ce iz različitih medija, sa različitim uređivačkim politikama. Neslaganje sa izvještavanjem ili uređivačkom politikom ne može biti alibi za ovakve i slične napade. Zbog toga Sindikat medija još jednom ponavlja da svim novinarima/kama mora biti omogućeno da slobodno izvještavaju i da nadležni moraju zaustaviti i kazniti bilo koji vid pritiska, od koga god da dolazi”, naveli su u reagovanju.

PROČITAJ CIJELI TEKST

Više iz:Press