Press

SINDIKAT MEDIJA CG OSUĐUJE UDALJAVANJE FOTOREPORTERA IZ SKUPŠTINE CRNE GORE

sindikat-medija-cg-osudjuje-udaljavanje-fotoreportera-iz-skupstine-crne-gore

Povodom jučerašnjeg incidenta koji se desio u Skupštini Crne Gore, kada je iz plenarne sale udaljen kolega fotoreporter Boris Pejović, saopštenjem se oglasio Sindikat medija Crne Gore.

SMCG osuđuje jučerašnje udaljavanje fotoreportera Borisa Pejovića iz plenarne sale Skupštine Crne Gore koje je objašnjeno proizvoljnim mijenjanjem pravila i ustaljenje prakse kada je u pitanju snimanje zasijedanja parlamenta. Takođe, sa razočarenjem ukazujemo na izostanak reakcije svih poslanika koji su u tom trenutku bili prisutni u plenarnoj sali i svjedočili „intervenciji“ koja je za posljedicu imala Pejovićevo udaljavanje iz sale i ometanje u obavljanju svog posla. Neposredno prije molbe da napusti salu Pejović je fotografisao raspravu premijera Duška Markovića i poslanika Demokratskog fronta Nebojše Medojevića.

PROČITAJ CIJELI TEKST

Više iz:Press