Konferencija “Dani slobode medija u Crnoj Gori”

Prvi dan konferencije “Dani slobode medija u Crnoj Gori” bio je posvećen predstavljanju istraživanja o socio-ekonomskom položaju medijskih radnika u Crnoj Gori i rezultatima monitoringa etičkog izvještavanja medija o ranjivim grupama.

Konferenciju su otvorile ministarka javne uprave, digitalnog društva i medija, Tamara Srzentić, Predstavnica OEBS-a za slobodu medija, Tereza Ribeiro i predsjednika Sindikata medija Crne Gore, Marijana Camović Veličković.

Drugi dan konferencije bio je posvećen bezbjednosti medijskih radnika i efikasnosti postojećeg medijskog zakonodavstva. Uvodna izlaganja imali su ministar unutrašnjih poslova Sergej Sekulović, osnovni državni tužilac Vukas Radonjić, predsjednik Evropske federacije novinara Mogens Bliker Bjeregard.

Događaj je održan u okviru projekta koji su finansijski podržali Balkanski fond za demokratiju, projekat Njemačkog Maršalovog fonda Sjedinjenih Američkih Država i Ministarstvo vanjskih poslova Norveške.

Više iz:Galerija