Za bolje uslove rada neophodno i zajedništvo

Gost sedme epizode podkasta “Dvije sindikalne” je novi predsjednik Sindikata medija Crne Gore, Radomir Kračković.

Razgovarali smo o položaju zaposlenih u medijima i značaju sindikalnog organizovanja u medijskoj industriji. Kračković je naglasio da je Sindikat medija od osnivanja okupljao medijske radnike sa oba pola crnogorske medijske scene, te da ih je ujedinila borba za bolji položaj zaposlenih. Takva praksa biće nastavljena i u narednom periodu.

Tokom epizode emitujemo i anketu sa koleginicama i kolegama koji govore o razlozima za napuštanje novinarske profesije. U anketi učestvuju Jelena Kulidžan, Matija Otašević, Bojana Mališić Velimirović i Dejan Lučić.

Pitali smo i direktora Direktorata za medije u Ministarstvu kulture i medija, Neđeljka Rudovića, šta taj resor očekuje od izmjena medijskog zakonodatsva.

Epizoda je dostupna na linku:

Podcast je dio projekta „Sindikat za fer oporavak – Jačanje uloge sindikata u ublažavanju uticaja COVID-19 krize “, koji podržava Evropska federacija novinara (EFJ) uz podršku Evropske komisije (EK).