Psihološka sigurnost u fokusu sindikalnog podkasta

Gošća jedanaeste epizode podcasta “Dvije sindikalne” je psihološkinja Dragana Đokić, koja je od nedavno i saradnica Sindikata medija Crne Gore.

Đokić je govorila o izazovima po psihološku sigurnost medijskih radnika, koji su specifični za novinarski poziv. Kako je kazala, ponekad tih izazova nisu svjesni ni zaposleni u medijima, ali je neophodno i da poslodavci u medijskom sektoru veću pažnju posvete ovom pitanju.

Razgovarali smo i tome kako i kolege i koleginice mogu pomoći jedni drugima, ali i o uticaju prijetnji, negativnih komentara i uvreda.

Koleginice iz više crnogorskih medija govorile su iz svojih uglova o izazovima za psihološku sigurnost zaposlenih u medijima. U anketi su učestvovale: Nina Marković (TV Vijesti), Tatjana Mandić (RTV Budva), Ana Joksimović (RTV Pljevlja), Irena Rašović (RTCG) i Željka Vučinić (Vijesti).

Cijelu epizodu možete pogledati na sljedećem linku: