AktivnostiKampanje

Kampanja za poboljšanje uslova rada novinara Zapadnog Balkana i Turske

kampanja-za-poboljsanje-uslova-rada-novinara-zapadnog-balkana-i-turske

Evropska federacija novinara (EFJ), čiji je član Sindikat medija Crne Gore, pokrenula je video kampanju sa ciljem povećanje svijesti o lošim uslovima rada medijskih radnika na Zapadnom Balkanu i u Turskoj, koji su potvrđeni i dokumentom Evropske komisije “Paket pridruživanja 2018”, iz aprila ove godine.

U saradnji sa partnerima u regionu, EFJ je fokus stavio na uslove rada u Albaniji, Bosni i Hercegovini, Kosovu, Makedoniji, Crnoj Gori, Srbiji i Hrvatskoj, gdje raditi kao novinar veoma često podrazumijeva nesiguran posao, nisku zarada, kao i napade.

Cilj kampanje je da utiče na kreiranje boljih uslova rada, kako bi podržali pravo javnosti na informisanje. Kampanja je praćena hashtagom #TrustInMediaSEE.

Video spotove možete pogledati na sljedećim linkovima:

Video kampanja je kreiranja u okviru projekta “Kreiranje povjerenja u medije u Sjevero-istočnoj Evropi i Turskoj”, koji je finansijski podržao UNESCO i Evropska unija. Stavovi iznešeni u materijalima djelo su autora i ne predstavljaju stavove UNESCO-a.