Press

Zemljama regiona potrebno unapređenje medijskog zakonodavstva

To je ocijenjeno na regionalnoj interparlamentarnoj konferenciji “Unapređenje medijskog zakonodavstva u Crnoj Gori, Sjevernoj Makedoniji, Srbiji i Bosni i Herecegovini”.

Kako je saopšteno iz Sindikata medija Crne Gore, tema susreta je Deklaracija iz Skoplja, važnost dijaloga između parlamenata i novinarskih udruženja i organizacija, kao i unapređenju medijske legislative. Naime, u novembru 2021. godine predstavnici parlamenata u regionu i novinarskih udruženja i sindikata iz Crne Gore, Srbije, Bosne i Hercegovine i Sjeverne Makedonije potpisali su Deklaraciju o unapređenju dijaloga o slobodi medija na Zapadnom Balkanu. Cilj tog dokumenta je njihov zajednički rad kako bi se unaprijedili uslovi rada medija i novinara/ki, poboljšala bezbjednost i jačala sloboda medija.

PROČITAJ CIJELI TEKST

Više iz:Press