Press

Napadi na medijske radnike posljedica oštrih podjela

Photo: Pixabay.com

Iz Sindikata su podsjetili da su ovo novi u nizu napada na medijske radnike dok su obavljali svoj posao, a koji su, kako navode, “posljedica oštrih i opasnih podjela u društvu”.

I najveći broj napada na novinare i medijske radnike od prošle godine, kako ističu, desili su se iz istog razloga.

“Sindikat medija traži od nadležnih da hitno istraže sinoćnje slučajeve i procesuiraju napadače kako bi se ponovo poslala poruka da su napadi na novinare i medijske radnike neprihvatljivi, bez obzira na uređivačke politike njihovih medija ili bilo koje druge okolnosti. Ova poruka, nažalost, još ne dopire do političkih elita i dijela građana pa nam se ovakve stvari iznova i iznova dešavaju”, kazali su iz Sindikata medija.

PROČITAJ CIJELI TEKST

Više iz:Press