Položaj lokalnih javnih servisa ne odgovara njihovom značaju

Peta epizoda sindikalnog podcasta “Dvije sindikalne” posvećena je položaju lokalnih javnih servisa u Crnoj Gori.

Sagovornica Milena Bubanja Obradović, urednica portala Radio Berane i potpredsjednica Sindikata medija Crne Gore, govorila je o značaju lokalnih javnih emitera i njihove održivosti.

Pitanje finansijske održivosti, prisitaka od strane osnivača, položaja zaposlenih u tim medijima, samo su bile neke od tema ovog razgovora

Tokom epizode emitujemo i anketu sa građanima i građankama Pljevalja, Kotora i Cetinja o tome koliko prate lokalne javne servise u njihovim opštinama i da li im vjeruju.

Cijelu epizodu možete pogledati na linku:

Podcast je dio projekta „Sindikat za fer oporavak – Jačanje uloge sindikata u ublažavanju uticaja COVID-19 krize “, koji podržava Evropska federacija novinara (EFJ) uz podršku Evropske komisije (EK).