
Podgoričko Osnovno državno tužilaštvo podnijelo je Osnovnom sudu u glavnom gradu optužni predlog protiv Andrije Lakovića zbog osnovane sumnje da je prijetio novinarki “Vijesti” Jeleni Jovanović.
Kako prenose Vijesti, on se sumnjiči da je 13. septembra 2025. godine u Podgorici, putem SMS poruke, uputio prijetnje novinarki, čime je počinio krivično djelo ugrožavanje sigurnosti.
Jovanović je tada dobila anonimnu prijeteću poruku sa telefonskog broja iz Bosne i Hercegovine.
“Jeco debeljuco, tebi obezbjeđenje plaća država, a moje plaćam ja. Zato razmisli ko je bezbjedniji ja ili ti, strah me da se ne razočaraš, a vidim da oćeš. Zato u bilo koju sledeću emisiju, ili tvojim špijanjima, pomeni još jednom firmu ***** i sledeći put ćeš ti bit na gubitku, a ne moja firma. Pa nek košta što košta”, piše u poruci poslatoj s broja +387644257387.
Ona je nakon toga policiji i tužilaštvu rekla da ne zna ko stoji iza poruke, ali da može biti bilo ko od članova svih organizovanih kriminalnih grupa o kojima godinama izvještava.
Ona ne vjeruje da prijetnje stižu iz građevinske kompanije iz Podgorice, koja je pomenuta u poruci.
“Imajući u vidu prirodu i sadržaj upućenih prijetnji, kao i okolnosti konkretnog slučaja, Osnovno državno tužilaštvo je, uz optužni predlog, predložilo i produženje pritvora okrivljenom”, saopštio je ODT.









