Indikatori za nivo slobode medija i bezbjednosti novinara 2017.

logo wb 111Sindikat medija Crne Gore objavio je u novembru 2017. godine drugi izvještaj “Indikatori za nivo slobode medija i bezbjednosti novinara”. Ovaj izvještaj predstavlja nalaze istraživanja sprovedenog od septembra 2016. do septembra 2017. godine, u okviru projekta Regionalna platforma Zapadnog Balkana za zastupanje slobode medija i bezbjednosti novinara, koji sprovode Sindikat medija Crne Gore i nacionalna udruženja novinara u Bosni i Hercegovini, Kosovu, Hrvatskoj, Makedoniji i Srbiji.

Glavni cilj istraživanja je da pruži osnovnu procjenu nivoa slobode medija i bezbjednosti novinara, koja će se dalje koristiti u regionalnom mehanizmu za praćenje i zagovaranje slobode medija i bezbjednosti novinara na lokalnom, nacionalnom i regionalnom nivou.

Kompletan izvještaj se može preuzeti na crnogorskom i engleskom jeziku.