SMCG poziva kolege da podrže kampanju

Kampanja SMCGSindikat medija Crne Gore pokrenuo je danas kampanju „Novinarstvo je važno! Novinari su važni!“ koja bi trebalo da ukaže na značaj novinarstva i uslove u kojima rade naše koleginice i kolege. Kampanja je krajnje afirmativna, a njen osnovni zadatak je da se pokuša ukazati na važnost slobode medija i na probleme sa kojima se zaposleni u crnogorskim medijima suočavaju.

Kampanju ćemo za početak voditi preko društvenih mreža, a sastojaće se od snimljenih izjava javnih ličnosti, NVO aktivista, naših koleginica i kolega zaposlenih u medijima, ali i drugih koji su van svijeta novinarstva, koji će u kratkim video zapisima odgovarati na jedno od tri pitanja, koja će zapravo predstavljati tri različite faze kampanje. U toku je prva faza kampanje „Zbog čega je (tebi) novinarstvo važno? “.

Kampanja će trajati do sredine novembra, a finansijski ju je podržala Međunarodna federacija novinara (IFJ).

Svi video zapisi će biti objavljivani na Facebook i Twitter profilu Sindikata medija Crne Gore.

Nikola Radunović - muzičar